Jak załadować projekt do druku?

Wszystkie informacje potrzebne do przygotowania pliku

Tutaj znajdziesz przewodnik ze specyfikacjami i wskazówkami dotyczącymi prawidłowego tworzenia danych do druku. 

Ogólne informacje

Tworzenie projektu

Aby zapewnić profesjonalne tworzenie danych, zalecamy korzystanie z odpowiednich aplikacji, takich jak Adobe InDesign/Illustrator lub CorelDraw do tworzenia lub edycji grafiki.

Oferujemy również nasze bezpłatne oprogramowanie do projektowania online Avery Design & Print,  za pomocą którego możesz szybko i łatwo stworzyć swój projekt.

Obsługiwane formaty plików: .jpg, .eps, .pdf, .ai, .tiff

Uwaga: zapisz swoje dane jako plik Adobe PDF o wysokiej rozdzielczości (wysokiej jakości wydruku), aby efekt końcowy był jak najlepszy.

Rozmiar czcionki i linii

Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie: 

rozmiar czcionki

Aby zapewnić dobrą czytelność, nie używaj w drukowanych produktach rozmiarów czcionek mniejszych niż 6 punktów (2,1 mm). Upewnij się, że wszystkie elementy tekstowe są prawidłowo osadzone.

szerokość linii

  • Linie pozytywne (ciemna linia na jasnym tle) powinny mieć grubość co najmniej 0,25 punktu (0,09 mm).
  • Linie negatywne  (jasna linia na ciemnym tle) powinny mieć grubość co najmniej 0,5 punktu (0,18 mm)

Szczególnie przy pomniejszonych  grafikach grubość linii nie powinna być mniejsza niż podane wymiary. 

Model i przestrzeń barw

Dostarczanie danych do druku - barwy

Tworzenie danych do druku dla etykiet na arkuszach

Przestrzeń barw w Twoich plikach do druku powinien być oparty na CMYK, w przeciwnym razie kolory drukowane na produkcie końcowym mogą się różnić od widzianych na komputerze


Jaka jest różnica między CMYK a RGB?

CMYK
(Cyjan, Magenta, Żółty & Czarny) to branżowy standard dla profesjonalnie drukowanych materiałów.

RGB
(czerwony, zielony, niebieski) najlepiej nadaje się do wyświetlania w sieci.

UWAGA :
W przypadku przesłania nam danych RGB, przekonwertujemy je na przestrzeń barw CMYK bez konsultacji. Konwersja może prowadzić do zmian kolorystycznych Twoich danych, za które nie ponosimy odpowiedzialności. Kolory RGB mogą wydawać się matowe lub wyblakłe po wydrukowaniu. Upewnij się, że ustawienia kolorów Twojego programu do edycji obrazu są odpowiednio ustawione na CMYK.

Spad drukarski, brzeg i strefa bezpieczna

Dostarczanie danych do druku - linie

Prosimy o tworzenie danych do druku dokładnie według specyfikacji dla etykiet w arkuszach i rolkach. Znajdziesz tam cechy specyficzne dla produktu, takie jak marginesy bezpieczeństwa i linie spadu drukarskiego.

Brzeg

Aby uzyskać czysty nadruk bez białych krawędzi dla wszystkich produktów poligraficznych konieczne jest tzw. przycinanie po linii brzegu. Po cięciu pozostaje tylko tzw.  strefa bezpieczna, a reszta, czyli spad drukarski jest usuwana przez maszynę tnącą po wydrukowaniu.

Margines bezpieczeństwa

Wyznacza on bezpieczną odległość tekstu i obiektów od brzegu.

Prosimy  nie  dodawać żadnych innych elementów, takich jak kontury wykrawania, znaczniki cięcia, pasery czy paski kontrolne, gdyż wszystkie te elementy są dodane automatycznie w procesie druku.

Spad drukarski

Spady w druku to więc obszar samego druku, który można odciąć bez straty dla projektu. Mówiąc bardziej wprost: obszar wydruku powinien być o kilka mm większy z każdej strony, niż ma mieć finalna wersja. Te kilka mm zostanie odcięte przez maszynę, dzięki czemu wydruk nie będzie miał białych linii.

Aby zapewnić profesjonalne tworzenie danych, zalecamy korzystanie z programu InDesign lub Illustrator lub naszego bezpłatnego oprogramowania Design & Print.

Specyfikacje techniczne pliku z danymi do druku

Wymagania techniczne

Wymagania techniczne:

  • Format pliku: .jpg, .eps, .pdf, .ai, .tiff
  • Maksymalny rozmiar pliku: 15 MB
  • Przestrzeń barw: CMYK
  • Czcionki osadzone
  • Standardowa rozdzielczość obrazów: 300 dpi
  • Standardowa rozdzielczość grafiki liniowej to 1200 dpi
  • Spady: 2 mm dookoła
  • Odległość bezpieczeństwa wewnątrz: 2 mm
  • Prosimy  nie  dodawać żadnych innych elementów, takich jak kontury wykrawania, znaczniki cięcia, pasery czy paski kontrolne

Specjalne kolory:
Prosimy nie przesyłać projektów zawierających specjalne kolory. Wszystkie kolory dodatkowe z wyjątkiem wzorników: Pantone, HKS i RAL nie zostaną zadrukowane. Podczas projektowania białe elementy są automatycznie drukowane z użyciem białego tuszu na przezroczystych, srebrnych lub złotych etykietach, kolorowe elementy lub obrazy są podświetlane białym kolorem.

UWAGA:
Jeśli prześlesz nam dane RGB, przekonwertujemy je na przestrzeń barw CMYK bez konsultacji.
Konwersja może prowadzić do zmian kolorystycznych Twoich danych, za które nie ponosimy odpowiedzialności.

Profesjonalny druk etykiet i naklejek najwyższej jakości

Profesjonalny druk etykiet i naklejek najwyższej jakości

Aby zagwarantować nieskazitelny wydruk z nieskazitelnym i wysokiej jakości obrazem do druku, pracujemy z cyfrowym procesem druku offsetowego.

Proces ten oferuje najnowocześniejszą technologię zapewniającą najwyższą jakość w połączeniu z efektywnością energetyczną i świadomością ekologiczną. Twoje dane do druku są przesyłane bezpośrednio z komputera jako plik cyfrowy i przesyłane do maszyny drukarskiej. Ma to tę zaletę, że nie są wymagane żadne konwencjonalne formy drukarskie. Zastosowane kolory wysychają natychmiast po wydrukowaniu, etykiety można od razu wysłać i poddać obróbce.

Oznacza to szybką dostawę i brak długiego czasu oczekiwania w porównaniu z konwencjonalnymi metodami! Druk cyfrowy jest szczególnie odpowiedni w przypadku małych i średnich serii etykiet, ponieważ stanowi znacznie tańszą alternatywę. Nasze etykiety oferujemy w druku 4-kolorowym (CMYK). Oferujemy również kolor biały kryjący - szczególnie odpowiedni do przezroczystych etykiet foliowych.