Jesienne rękodzieła, które możesz zrobić w domu

Idealne zajęcia na długie wieczory

Szukasz pomysłów na łatwe do zrobienia, ciekawe, domowe ozdoby w jesiennym klimacie? Dobrze się składa, bo mamy dla Ciebie trzy superproste propozycje!

Jesienne rękodzielnictwo grafika 1

1. Sezonowe ozdoby kuchenne

Aby przeprowadzić w swojej kuchni jesienną, przytulną metamorfozę wystarczy zadbać o odświeżenie wyglądu nawet najmniejszych dodatków, ozdób i akcesoriów. Przy pomocy etykiet Avery Zweckform zrobisz naklejki na pojemniki, słoiki, wazony, a nawet samodzielnie wykonasz obrazek ze śmiesznym lub motywującym hasłem. Pamiętaj, aby w naszym oprogramowaniu Design&Print online użyć sezonowych grafik, takich jak żołędzie, jabłka, liście i oczywiście dynie! Ważne - wszystkich obrazków znajdujących się w DPO możesz używać bezpłatnie. 

W zależności od Twoich potrzeb, pomysłów oraz tego, jaką powierzchnię planujesz ozdobić – można wybrać etykiety białe albo przezroczyste, które będą wyglądać jak nadrukowane bezpośrednio na oklejoną powierzchnię. Białe etykiety są dostępne w wersji z klejem trwałym lub z klejem łatwousuwalnym (naklejki idealne do tworzenia ozdób tymczasowych). Natomiast, etykiety przezroczyste są wodoodporne i odporne na ścieranie, a zatem doskonale sprawdzają się w kuchni.

Jesienne rękodzielnictwo grafika 2

2. Słoiki z jesiennymi miksami przypraw

Lubisz gotować, piec i tworzyć autorskie przepisy? Jeśli tak, to zapewne masz w swoich kuchennych zapasach całą masę gotowych mieszanek z przyprawami. A może samodzielnie robisz miksy z suchych składników, przechowujesz je w słoiczkach lub hermetycznie zamykanych pojemnikach i korzystasz w czasie przygotowywania potraw?

Jeśli tak właśnie wyglądają Twoje kuchenne zapasy, to polecamy zadbać również o czytelne, schludne i ładne oznaczenia dla wszystkich pudełeczek i słoików, aby nigdy nie pomylić słodkiej papryki z chilli.

Do opisywania słoików kuchennych rekomendujemy przede wszystkim etykiety łatwousuwalne. Na naklejkach najlepiej zamieścić nazwę przyprawy lub opis całej mieszanki, a także grafiki z warzywami/owocami. Gdy zawartość słoiczka zostanie zużyta szybko zdejmiesz z niego łatwousuwalną etykietę, a po umyciu słoik będzie można zapełnić i oznaczyć na nowo.

Sprawdź dostępne rozmiary etykiet usuwalnych TUTAJ.

Jesienne rękodzielnictwo grafika 3

3. Dyfuzory zapachowe

Czy wiesz, że możesz samodzielnie zrobić w domu własne dyfuzory trzcinowe inspirowane jesiennymi aromatami? Wystarczy po prostu zmieszać swoje ulubione olejki eteryczne oraz neutralny olej bazowy. Eksperci rekomendują stosowanie następujących proporcji: 30% olejku zapachowego i 70% bazy.

Gdy masz już gotowy zapach, przelej go do szklanego słoja z wąskim lejkiem, włóż kilka bambusowych patyczków, a na koniec oklej pojemnik przy pomocy etykiety samoprzylepnej Avery Zweckform. Pamiętaj, aby wcześniej zaprojektować ją używając naszych bezpłatnych szablonów dostępnych w oprogramowaniu Design&Print online. Na projekcie koniecznie zamieść nazwę zapachu oraz kolorową grafikę z jesiennymi motywami.

Oprogramowanie znajdziesz TUTAJ.