Drukowanie etykiet – instrukcje krok po kroku

Łatwe i szybkie projektowanie etykiet

Co prawda, etykiety można wypisywać ręcznie, ale te samodzielnie zaprojektowane i wydrukowane znacznie lepiej i estetyczniej prezentują się na przedmiotach oznaczonych w biurze, czy w domu. A przy pomocy bezpłatnego oprogramowania Avery Design&Print projektowanie i druk są naprawdę łatwe oraz szybkie do wykonania.

Pokażemy Tobie, jak w kilka minut stworzyć spersonalizowane etykiety, oznaczenia, czy wizytówki. Co więcej - swój projekt możesz zapisać i ponownie z niego skorzystać w późniejszym czasie. Jako to działa? Sprawdź!

Wybierz produkt, który chcesz zaprojektować

Wybierz produkt, który chcesz zaprojektować

Przejdź do zakładki: Oprogramowanie Design&Print na naszej stronie i wprowadź numer produktu, który posiadasz. Numer ten znajdziesz zarówno na opakowaniu, jak i na każdym arkuszu. Możesz także skorzystać z zamieszczonych w oprogramowaniu kategorii produktów, aby znaleźć swój produkt.

Wybierz typ szablonu

Wybierz typ szablonu

Wybierz pusty lub wstępnie zaprojektowany szablon dla formatu swojej etykiety i kliknij zielony przycisk „Wybierz ten projekt”.

wpisz tekst

Wstaw pole tekstowe

Wstaw pole tekstowe i przeciągnij je w wybrane przez siebie miejsce na etykiecie. Pola tekstowe mogą być już widoczne na wstępnie zaprojektowanych szablonach - je również można przenosić oraz edytować. Użyj „Nawigatora” (widoczny po prawej stronie), by określić, czy tworzony układ powinien być zastosowany do wszystkich etykiet na arkuszu, czy chcesz kreować indywidualne projekty dla pojedynczych etykiet na arkuszu.

wpisz swój tekst

Wpisz swój tekst

Kliknij w zamieszczone pole tekstowe i wprowadź tekst. Zaprojektuj etykietę zgodnie ze swoimi pomysłami i preferencjami.

dostosuj tekst i układ

Dostosuj tekst i układ

Zaznacz tekst i wybierz za pomocą paska narzędzi (po lewej stronie): czcionkę, rozmiar, kolor, pozycjonowanie tekstu. Projekt wykonasz w kilka minut.

zapisz projekt

Zapisz projekt

Aby nie stracić swojego projektu, warto go zapisać od razu po zakończeniu pracy. Żeby to zrobić kliknij w ikonkę „Zapisz” (na górnym pasku). Szablony można zapisać na swoim koncie w oprogramowaniu lub bezpośrednio na komputerze, bez konieczności logowania się do konta. Wpisz nazwę projektu i kliknij „Zapisz”. Wskazówka: bezpłatne konto utworzysz w sekcji „Zarejestruj się” widocznej na stronie głównej Avery Design&Print.

Podgląd wydruku etykiety

Podgląd wydruku etykiety

Kliknij zielony przycisk „Podgląd i wydruk” (prawy, dolny róg). Wybierz kierunek wypełnienia: „Wypełnij w poprzek” (etykiety są ułożone od lewej do prawej) lub „Wypełnij w dół” (etykiety są ułożone od góry do dołu).

Drukowanie Etykiet

Drukowanie etykiet

Kliknij zielony przycisk „Drukuj” (po prawej stronie), aby wydrukować swoją etykietę. Pobierz plik PDF i otwórz go w programie Adobe Acrobat Reader. Otwierając dokument PDF w przeglądarce internetowej należy wybrać opcję „Adobe Acrobat Reader”.

Drukarki

Drukarka

Włóż arkusz etykiet do drukarki. Otwórz plik PDF ze swoim projektem i zaznacz drukowanie dokumentu w rozmiarze rzeczywistym. Kliknij „Drukuj” i gotowe.

Wygląd ikon drukarki może się różnić.

ponowna edycja projektu

Ponowna edycja projektu

Klikając na stronie startowej oprogramowania w „Otwórz zapisany projekt” możesz ponownie otworzyć i edytować swoje szablony etykiet. Dzięki temu projektowanie i drukowanie etykiet jest naprawdę bardzo proste!

WSKAZÓWKA: Dobierz etykiety do swoich projektów:

60 x 60 mm
12 Etykiet na arkusz
50 x 50 mm
15 Etykiet na arkusz
Ø 45 mm
20 Etykiet na arkusz
Ø 60 mm
12 Etykiet na arkusz
SMA przewodnik

Dobierz etykietę do swoich potrzeb

Oferujemy bardzo szeroką gamę etykiet o wszechstronnych zastosowaniach
Think&care - zrównoważony rozwój

Ekologia w Avery Zweckform

W Avery Zweckform wierzymy, że każda firma powinna wziąć na siebie część odpowiedzialności za ludzi i środowisko.