Jak chronić się przed koronawirusem?

Bądź bezpieczny dzięki szablonom i etykietom od Avery Zweckform!

baner covid19

W dobie pandemii koronawirusa szczególnie ważna stała się ochrona zdrowia w zakładach pracy, instytucjach oraz innych miejscach publicznych. Odpowiednie oznaczenia oraz ostrzeżenia znacznie ułatwiają funkcjonowanie firm w nowych warunkach i pomagają chronić pracowników przed infekcją covid-19. 

Promowanie zdrowych nawyków i przestrzeganie zaleceń higienicznych to główne działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii. Avery Zweckform wychodzi naprzeciw tym potrzebom oferując produkty do tworzenia znaków bezpieczeństwa, ostrzeżeń oraz instrukcji.

Skorzystaj z gotowych szablonów z symbolami i zaleceniami dotyczącymi higieny. Wystarczy użyć naszego bezpłatnego oprogramowania do projektowania i wydrukować wytyczne do pracy, szkoły, szpitala i nie tylko.

Wydrukuj komunikaty na materiałach samoprzylepnych Avery Zweckform i zorganizuj bezpieczne miejsce pracy! Poniżej wybrane propozycje szablonów oraz produktów:

Najważniejsze sposoby ochrony miejsca pracy przed koronawirusem:

1. Staraj się zachowywać bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 metra).

2. Regularnie i dokładne myj ręce wodą z mydłem przez min. 20 sekund stosując się do instrukcji skutecznego mycia dłoni.

3. Dezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (min. 60%). 

4. Przestrzegaj higieny kaszlu i kichania - staraj się zawsze użyć chusteczki i wyrzuć ją natychmiast. Jeśli nie masz takiej możliwości, zakryj usta zgięciem ramienia.

5. Dołóż wszelkich starań, aby twoje miejsce pracy było czyste i higieniczne. Używaj odpowiednich detergentów. Pamiętaj o dezynfekcji telefonu.

6. NIE dotykaj dłońmi okolic twarzy - zwłaszcza ust, nosa i oczu.

7. Dbaj o siebie, swoje zdrowie i wspieraj odporność: wysypiaj się, wzmacniaj kondycję fizyczną i racjonalnie się odżywiaj.

8. Stosuj zasadę otwartej i uczciwej komunikacji ze współpracownikami.

9. Mając łagodne objawy infekcji lub przeziębienia należy pozostać w domu i starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz mycia rąk do czasu powrotu do zdrowia.

10. Będąc chorym, mając: wysoką gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej.