Pytania i odpowiedzi (FAQ)

W jaki sposób mam znaleźć produkt, który będzie najlepiej odpowiadał moim potrzebom?

1. Po pierwsze powinieneś zdefiniować do czego będziesz używać etykiet. W ten sposób możesz wybrać odpowiedni rodzaj etykiety według jej przeznaczenia. Każde opakowanie etykiet jest oznaczone kolorem w zależności od przeznaczenia: etykiety uniwersalne (pasek żółty), etykiety adresowe (pasek w kolorze czerwonym), etykiety na segregatory (pasek błękitny), etykiety na nośniki danych (pasek filoletowy), etykiety do oznaczania (pasek zielony).

2. Wybierz etykiety do drukarek laserowych lub atramentowych, w zależności od rodzaju drukarki, jakiej używasz. Informacja ta jest wydrukowana wyraźnie i dużą czcionką na opakowaniu etykiet.

3. Kierując się informacjami zawartymi na opakowaniu wybierz rozmiar i numer etykiet, jakich potrzebujesz.

4. Jeśli używałeś już wcześniej produktów Avery Zweckform, kody produktu i do oprogramowania mogą pomóc Ci wybrać ponownie ten sam produkt. Kody te są wyraźnie oznaczone na opakowaniu etykiet. Kod do oprogramowania zapewnia ponadto szybką i łatwą identyfikacje odpowiednich szablonów w oprogramowaniu.

Na jakich rodzajach tkanin mogę używać identyfikatorów materiałowych Avery Zweckform?

Identyfikatory materiałowe Avery Zweckform nie powinny być używane na skórze, zamszu, aksamicie i jedwabiu. Mogą być umieszczane i usuwane na wszystkich pozostałych rodzajach tkanin.

Czy produkt przeznaczony do drukarki laserowej mogę drukować także w drukarce atramentowej?

Jeśli produkt jest oznaczony "Do drukarek laserowych i atramentowych", może być drukowany w obu rodzajach drukarek. Dwustronne produkty do kolorowych drukarek laserowych mogą być drukowane z jednej strony w drukarkach atramentowych.

Jaki jest dopuszczalny okres magazynowania etykiet Avery Zweckform?

W znacznym stopniu zależy to od warunków, w jakim są one przechowywane (np. ciepło, wilgotność itp.). W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów zalecamy korzystanie z produktów przechowywanych w normalnych warunkach i, które były magazynowane nie więcej niż 2 lata. Żywotność etykiety po naklejeniu jest już całkiem inna i, zależnie od warunków środowiska oraz rodzaju etykiety, może wynieść 10-15 lat lub więcej.

Jaki rodzaj kleju jest używany do produkcji etykiet do drukarek laserowych?

W celu zapewnienia różnych funkcjonalności, do produkcji etykiet używane są różne rodzaje kleju, np. pozwalające zapewnić trwałe przyleganie, usuwalność, wytrzymałość lub nieszkodliwość dla środowiska. Jeśli potrzebujesz specyfikacji technicznych, skontaktuj się z Centum Obsługi Klienta, tel. 61 898 27 46.

Czy mogę nakleić etykietę CD na płytę DVD?

Płyty DVD, jako że przechowują więcej danych niż płyty CD, są od nich o wiele bardziej wrażliwe. Niezbalansowane płyty mogą być nieczytelne dla odtwarzacza CD lub DVD. Zaleca się więc używanie etykiet przeznaczonych typowo do płyt DVD. Są one wykonane z materiału zawierającego folię a nie papier, co pomaga uniknąć problemów z brakiem balansu wywołanym zróżnicowaną wilgotnością (np. po pozostawieniu płyty w bardzo ciepłym lub wilgotnym środowisku).

Czy mogę drukować wizytówki obustronnie?

Produkty, które są oznaczone na opakowaniu jako dwustronne mogą być drukowane z obu stron.

Czy mogę drukować wizytówki aż do samej krawędzi?

Jeśli chcesz drukować na całości wizytówek, zalecamy korzystanie z produktów, posiadających 8 wizytówek na arkuszu.