Jak samodzielnie zrobić etykiety na świece?

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami i zrób w kilka minut profesjonalne oznaczenia na swoje świece

W Avery Zweckform mamy rozwiązanie, które jest nie tylko ekonomiczne (drukujesz dokładnie tyle etykiet, ile w danym momencie potrzebujesz), ale zarazem bardzo łatwe i zajmuje dosłownie kilka chwil!

Zamów gotowe naklejki na świeczki!

Produkcję etykiet sojowych masz już opanowaną do perfekcji, ale zastanawiasz się, jak je najlepiej oznaczyć, żeby Twoje produkty wyglądały schludnie, profesjonalnie oraz wyjątkowo? Na szczęście w Avery Zweckform mamy rozwiązanie, które jest nie tylko ekonomiczne (drukujesz dokładnie tyle etykiet, ile w danym momencie potrzebujesz), ale zarazem bardzo łatwe i zajmuje dosłownie kilka chwil!

Zamów gotowe naklejki na świeczki!

Etykiety na świece WePrint ADS 3

1. Wybierz rozmiar i kształt etykiet

Na samym początku zastanów się, w jakim rozmiarze będziesz potrzebować oznaczeń, aby idealnie wyglądały na pojemnikach, które posiadasz. W tym celu najlepiej po prostu zmierzyć wysokość słoiczka oraz średnicę wieczka i spodu, na których można nakleić etykiety okrągłe, co daje dodatkową powierzchnię do zamieszczenia istotnych informacji o produkcie.

Na froncie doskonale sprawdzą się etykiety: okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne, ośmiokątne, a nawet te w kształcie kwiatów.

Jeśli nie potrafisz zdecydować się na konkretny kształt, to możesz je np. naszkicować na zwykłej kartce papieru, wyciąć, przyłożyć do swojego pojemnika ze świeczką i zdecydować, które prezentują się najlepiej.

Przewodnik po rozmiarach etykiet na świece

Rekomendowane etykiety na świece, wybieraj spośród różnych formatów i rozmiarów:

Ø 75 mm
6 Labels per sheet
40 x 100 mm
8 Labels per sheet
60 x 60 mm
12 Labels per sheet
60 x 80 mm
9 Labels per sheet
przegląd materiałów

2. Wybierz odpowiedni materiał

To, który materiał etykiet wybierzesz, zależy przede wszystkim od stylu Twojej marki oraz od estetyki, jaką chcesz uzyskać.

Zarówno etykiety papierowe, jak i foliowe dobrze trzymają się słoików nawet wtedy, gdy świeca jest zapalona. Pamiętaj jednak, aby przed naklejeniem etykiety dokładnie wytrzeć pojemnik tak, aby naklejka nie miała kontaktu z kurzem ani olejkami – dzięki temu klej będzie prawidłowo przylegać.

W ofercie Avery Zweckform znajdziesz m.in. etykiety: ekologiczne brązowe w stylu kraft, białe matowe, białe błyszczące, przezroczyste, a nawet neonowe.

Przewodnik po materiałach do naklejek!

Avery Design&Print

3. Stwórz etykietę sam, lub użyj z gotowego projektu:

Etykiety Avery Zweckform bardzo łatwo i szybko zaprojektujesz w naszym bezpłatnym oprogramowaniu Design&Print online, a następnie wydrukujesz je na zwykłej, domowej drukarce.

W kreatorze etykiet znajdziesz wiele gotowych, wstępnie zaprojektowanych i bezpłatnych szablonów etykiet, ale możesz je także zaprojektować całkowicie samodzielnie! Wystarczy, że skorzystasz z naszej bazy grafik, albo wgrasz własne zdjęcia oraz dodasz odpowiedni tekst.

Przejdź do programu

Skorzystaj z gotowych projektów dostępnych za darmo w naszym kreatorze online:

wskazówki, jak prawidłowo naklejać etykiety na świece

4. Wskazówki, jak prawidłowo naklejać etykiety na świece

Aplikowanie etykiet na świeczkach może początkowo wydawać się trudne, ale wystarczy zastosować się do kilku poniższych rad, a zadanie to od razu stanie się łatwiejsze!

  • Wytrzyj i wyczyść słoik/pojemnik na świecę.
  • Dokładnie umyj i osusz ręce, aby nie nanieść brudu na słoik. Dzięki temu klej będzie doskonale przylegać do oklejanej powierzchni.
  • Umieść słoik między dwoma punktami zaczepienia, aby jak najbardziej ustabilizować świecę. Twoje punkty zaczepienia nie muszą być niczym konkretnym – wystarczą dwa przedmioty, które stabilnie utrzymają świecę podczas nakładania etykiety, jak np. dwie ciężkie książki położone na stole.
  • Ostrożnie odklej etykietę od arkusza i wyrównaj ją nad świecą.
  • Dociśnij środek etykiety do pojemnika, a następnie palcami wygładź etykietę do zewnętrznych krawędzi.
  • W razie potrzeby użyj twardego, płaskiego przedmiotu (takiego jak chociażby karta kredytowa), aby pozbyć się wszelkich bąbelków.
  • Pochwal się swoją gotową świeczką!

Pamiętaj, że to etykieta często robi pierwsze wrażenie, a zatem w znacznej mierze przyczynia się do wzbudzenia u konsumenta chęci zakupu danego produktu. Prawdą jest, że wiele osób „robi zakupy oczami” i kieruje się tym, co zobaczy na etykiecie. Jeśli Twoje oznaczenia będą wyglądać oryginalnie i atrakcyjnie, zwiększy to szanse, że potencjalni klienci zachcą chwycić świecę do ręki, a następnie zakochają się w jej zapachu!

Gotowe pomysły i przykłady etykiet i naklejek na świeczki:

Zawieszki świece

Sprawdź też naszą ofertę zawieszek na świeczki!

Etykiety wiszące na każdą okazję i do każdego zastosowania

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór przywieszek produktowych i zawieszek prezentowych.
Niezależnie od tego, czy chcesz pięknie udekorować swoje prezenty, czy profesjonalnie oznaczyć swoje produkty, tutaj znajdziesz swoją idealną zawieszkę. Odkryj różne materiały i kształty, aby nadać oznaczanej rzeczy osobistego charakteru. 
Zawieszki są dostępne w różnych materiałach: tektura z mikroperforowanymi krawędziami, tektura z idealnie gładkimi krawędziami oraz trwałe i wodoodporne zawieszki foliowe.
Metki produktowe świetnie sprawdzą się także, jako miejsce do przekazania ważnych instrukcji i uwag dotyczących zastosowania lub składu produktu.
 

W naszym darmowym kreatorze do projektowania etykiet online możesz łatwo i szybko stworzyć zawieszki nie wychodząc z domu! Skorzystaj z gotowych projektów i wydrukuj je z dwóch stron na własnej drukarce. Przekonaj się, jakie to proste!

Więcej o zawieszkach na świece, prezenty i produkty

FAQ – Często zadawane pytania dotyczące etykiet na świece

Jak zrobić swoje własne naklejki na świeczki?

W darmowym kreatorze etykiet online od Avery Zweckform szybko i łatwo zaprojektujesz etykietę na świecę: użyj logo swojej firmy, dobierz czcionkę, kolor i wstaw grafikę. Możesz też załadować gotowy, własny projekt, albo skorzystać z gotowych, darmowych szablonów. 

Jak ozdobić świeczkę?

Nic prostszego! Naklej na nią ciekawą i przyciągającą wzrok naklejkę! Wypróbuj różne kształty, kolory i tekstury etykiet z oferty Avery Zweckform. W zależności od wykończenia i projektu etykieta może wyglądać nowocześnie, tradycyjnie lub zabawnie.

Jak zrobić naklejki na świece?

1. Wejdź na stronę www.avery-zweckform.pl i przejdź do przewodnika: Jak samodzielnie zrobić naklejki na świece?

2. Wybierz materiał, kształt i rozmiar etykiety

3. Zaprojektuj wygląd naklejki w darmowym kreatorze online, lub skorzystaj z gotowych propozycji projektów etykiet na świece.

4. Zleć wydruk naklejek w naszej drukarni online. Wszystko łatwo, szybko, profesjonalnie i z dostawą pod Twoje drzwi!

Jakie dobrać etykiety na świece?

 W zależności od koloru lub zapachu świecy możesz dostosować kolor i materiał etykiety lub po prostu odpowiednio zaprojektować grafikę i tekst, np. dla świecy o zapachu zielone jabłuszko – naklejki w kolorze zielonym, do aromatu wanilii dobierz teksturowaną, kremową naklejkę a na lawendową świeczkę zaprojektuj nalepkę w kolorze fioletowym.

Ile kosztuje wydrukowanie etykiety na świece?

Cena naklejek w głównej mierze jest zależna od materiału, z którego są wykonane. Zastanów się też, ile etykiet potrzebujesz, od tego zależy koszt wydruku. Nie zapomnij: w naszym kreatorze online możesz zaprojektować etykietę za darmo lub skorzystać z gotowych, bezpłatnych szablonów. Dzięki temu zaoszczędzisz na zlecaniu projektu firmie zewnętrznej. Sprawdź ceny w naszej drukarni online: www.avery-zweckform.pl/zadrukowane-naklejki/aplikacja/rzemieslnicze/swiece