Jak samodzielnie zrobić etykiety na świece?

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami i zrób w kilka minut profesjonalne oznaczenia na swoje świece

Produkcję etykiet sojowych masz już opanowaną do perfekcji, ale zastanawiasz się, jak je najlepiej oznaczyć, żeby Twoje produkty wyglądały schludnie, profesjonalnie oraz wyjątkowo? Na szczęście w Avery Zweckform mamy rozwiązanie, które jest nie tylko ekonomiczne (drukujesz dokładnie tyle etykiet, ile w danym momencie potrzebujesz), ale zarazem bardzo łatwe i zajmuje dosłownie kilka chwil!

Wybierz rozmiar i kształt etykiet

1. Wybierz rozmiar i kształt etykiet

Na samym początku zastanów się, w jakim rozmiarze będziesz potrzebować oznaczeń, aby idealnie wyglądały na pojemnikach, które posiadasz. W tym celu najlepiej po prostu zmierzyć wysokość słoiczka oraz średnicę wieczka i spodu, na których można nakleić etykiety okrągłe, co daje dodatkową powierzchnię do zamieszczenia istotnych informacji o produkcie.

Na froncie doskonale sprawdzą się etykiety: okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne, ośmiokątne, a nawet te w kształcie kwiatów.

Jeśli nie potrafisz zdecydować się na konkretny kształt, to możesz je np. naszkicować na zwykłej kartce papieru, wyciąć, przyłożyć do swojego pojemnika ze świeczką i zdecydować, które prezentują się najlepiej.

Sprawdź nasz przewodnik po kształtach oraz materiałach etykiet: https://www.avery-zweckform.pl/etykiety-przeglad

przegląd materiałów

2. Wybierz odpowiedni materiał

To, który materiał etykiet wybierzesz zależy przede wszystkim od stylu Twojej marki oraz od estetyki, jaką chcesz uzyskać.

Zarówno etykiety papierowe, jak i foliowe dobrze trzymają się słoików nawet wtedy, gdy świeca jest zapalona. Pamiętaj jednak, aby przed naklejeniem etykiety dokładnie wytrzeć pojemnik tak, aby naklejka nie miała kontaktu z kurzem ani olejkami – dzięki temu klej będzie prawidłowo przylegać.

W ofercie Avery Zweckform znajdziesz m.in. etykiety: ekologiczne brązowe w stylu kraft, białe matowe, białe błyszczące, przezroczyste, a nawet neonowe.

przewodnik po etykietach do oznaczania - DPO

3. Samodzielnie zaprojektuj i wydrukuj etykiety

Etykiety Avery Zweckform bardzo łatwo i szybko zaprojektujesz w naszym bezpłatnym oprogramowaniu Design&Print online, a następnie wydrukujesz je na zwykłej, domowej drukarce.

W DPO znajdziesz wiele gotowych, wstępnie zaprojektowanych i bezpłatnych szablonów etykiet, ale możesz je także zaprojektować całkowicie samodzielnie! Wystarczy, że skorzystasz z naszej bazy grafik, albo wgrasz własne zdjęcia oraz dodasz odpowiedni tekst.

Więcej na temat oprogramowania znajdziesz tutaj: https://www.avery-zweckform.pl/oprogramowanie

wskazówki, jak prawidłowo naklejać etykiety na świece

4. Wskazówki, jak prawidłowo naklejać etykiety na świece

Aplikowanie etykiet na świeczkach może początkowo wydawać się trudne, ale wystarczy zastosować się do kilku poniższych rad, a zadanie to od razu stanie się łatwiejsze!

  • Wytrzyj i wyczyść słoik/pojemnik na świecę.
  • Dokładnie umyj i osusz ręce, aby nie nanieść brudu na słoik. Dzięki temu klej będzie doskonale przylegać do oklejanej powierzchni.
  • Umieść słoik między dwoma punktami zaczepienia, aby jak najbardziej ustabilizować świecę. Twoje punkty zaczepienia nie muszą być niczym konkretnym – wystarczą dwa przedmioty, które stabilnie utrzymają świecę podczas nakładania etykiety, jak np. dwie ciężkie książki położone na stole.
  • Ostrożnie odklej etykietę od arkusza i wyrównaj ją nad świecą.
  • Dociśnij środek etykiety do pojemnika, a następnie palcami wygładź etykietę do zewnętrznych krawędzi.
  • W razie potrzeby użyj twardego, płaskiego przedmiotu (takiego jak chociażby karta kredytowa), aby pozbyć się wszelkich bąbelków.
  • Pochwal się swoją gotową świeczką!

Pamiętaj, że to etykieta często robi pierwsze wrażenie, a zatem w znacznej mierze przyczynia się do wzbudzenia u konsumenta chęci zakupu danego produktu. Prawdą jest, że wiele osób „robi zakupy oczami” i kieruje się tym, co zobaczy na etykiecie. Jeśli Twoje oznaczenia będą wyglądać oryginalnie i atrakcyjnie, zwiększy to szanse, że potencjalni klienci zachcą chwycić świecę do ręki, a następnie zakochają się w jej zapachu!

Gotowe pomysły i przykłady etykiet i naklejek na świeczki: