Zrównoważony rozwój w Avery Zweckform

Eko-Logiczni!

baner think&care

Ochrona środowiska i wdrażanie zrównoważonego rozwoju dotyczą nas wszystkich! W Avery Zweckform wierzymy, że każda firma powinna wziąć na siebie część odpowiedzialności za ludzi i środowisko. Uważamy, że liczy się każdy mały krok, który pomaga uczynić naszą firmę lepszą i bardziej ekologiczną dla naszych klientów, dla naszego środowiska i dla naszych pracowników.

Avery Zweckform to niemiecki producent z branży oznaczania i etykiet z siedzibą w Bawarii. W naszej fabryce produkujemy ok. 1500 rodzajów etykiet. Poniżej przedstawiamy listę działań, jakie podejmujemy w zakresie odpowiedzialności za przyrodę, oraz certyfikaty, które potwierdzają nasze zaangażowanie w ekologię.

< Sprawdź założenia kampanii CSR - Think&Care!
baner sustainability co2 neutral

Nasza fabryka jest neutralna klimatycznie!

Jesteśmy w pełni świadomi, że zmiany klimatyczne to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań ekologicznych. Postępując zgodnie z założeniami żrównoważonego rozwoju uzuskaliśmy znak firmy neutralnej pod względem emisji CO2, certyfikowany przez Focus Future. 

Bilans gazów cieplarnianych firmy Avery Zweckform plasuje nas w niskim przedziale w porównaniu z innymi fabrykami o podobnej wielkości. Powodzenie programu redukcji emisji zależy przede wszystkim od dobrowolnego i konsekwentnego działania. Dlatego zarejestrowaliśmy i skompensowaliśmy emisję gazów cieplarnianych naszej firmy. Zdecydowaliśmy się na takie działanie jako jedni z pierwszych w branży i jesteśmy pionierem programu "Mechanizm Czystego Rozwoju" (CDM). 

Dowiedz się więcej...

banersustainability made in germany

Najwyższa jakość produktów pochodząca z Niemiec!

Od lokalnej produkcji do globalnej korporacji: Avery Zweckform produkuje etykiety i nie tylko, od 1946 roku w bawarskim Oberlainder koło Monachium.

Obecnie w naszej fabryce produkowanych jest ponad 1500 rodzajów etykiet. Budynek dawnego dziedzińca firmy dziś jest siedzibą administracji. Posiadamy nowoczesne centrum produkcyjno-logistyczne, w którym towary są produkowane i wysyłane zgodnie z najwyższymi standardami jakości i ochrony środowiska.

W Avery Zweckform najważniejsza jest dla nas jakość produktów, dlatego dajemy Ci gwarancję, że wszystkie nasze produkty spełniają najwyższe standardy, są produkowane zgodnie z najnowszymi technologiami i posiadają certyfikaty potwierdzające ich najwyższą jakość.

Zobacz więcej...

baner sustainability iso

Pracujemy zgodnie ze standarderm ISO14001

System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do funkcjonowania organizacji w sposób, który pozwoli zminimalizować negatywne czynniki oddziałujące na środowisko naturalne.

Certyfikat ISO 14001 Avery Zweckform.

Istotą normy ISO 14001 jest wspomaganie organizacji – niezależnie od jej charakteru, wielkości i rodzaju – w zarządzaniu wpływem jej działań, wyrobów i usług na środowisko oraz minimalizacja tego oddziaływania i efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów.

Dowiedż sie więcej o ISO 14001.

baner sustainability en certyfikat

Spełniamy wszelkie zasady bezpieczeństwa i zdrowia UE

Produkty Avery Zweckform spełniają wszelkie unijne wymogi bezpieczeństwa i nie zawierają niebezpiecznych substancji oznaczonych dyrektywą RoHS. Działamy też zgodnie z wytycznymi rozporządzenia REACH.

RoHS – unijna dyrektywa Restriction of Hazardous Substances, ograniczająca używanie ryzykownych dla środowiska substancji.

Oświadczenie RoHS wg dyrektywy UE.

REACH - rozporządzenie przyjęte w celu poprawy ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego przed zagrożeniami, jakie mogą stwarzać substancje chemiczne.

Deklaracja zgodności REACH zgodnie z rozporządzeniem UE.

baner FSC

Certyfikat FSC

FSC® (Forest Stewardship Council) to niezależna organizacja pozarządowa, której zadaniem jest promowanie zrównoważonej gospodarki leśnej na świecie. Jednym z zadań FSC jest propagowanie ochrony lasów wśród przedsiębiorstw powiązanych z procesem wycinki lasów.

Firmy, które podejmą współpracę z FSC i spełnią rygorystyczne wymogi dotyczące ochrony środowiska otrzymują akredytację, potwierdzoną certyfikatem FSC. Przyznany dokument potwierdza, że firma stosuje się do zasad ochrony zasobów leśnych a wyprodukowane przez nią produkty spełniają wszystkie wymogi. Korzystając z tych artykułów masz pewność, że Ty również przyczyniasz się ochrony lasów i dbasz o nasze środowisko naturalne.

Sprawdź...

blue angel certyfikat

Etykiety z certyfikatem "Blue Angel"

Marka Avery Zweckform otrzymała certyfikat „Błękitnego Anioła” za gamę etykiet pochodzących z recyklingu. „Błękitny Anioł” to jeden z najbardziej znanych na świecie symboli ekologicznych. Certyfikat przyznawany jest firmom w uznaniu za ich zaangażowanie w ochronę środowiska.

Jeżeli tak jak my, starasz się świadomie wpływać na ochronę środowiska i podejmujesz ukierunkowane wysiłki, aby żyć w zgodzie z naturą, pamiętaj, że nawet małe zmiany mogą mieć duże znaczenie! Używanie produktów ekologicznych to łatwy sposób na konkretne działanie w tym kierunku! Pomóż nam chronić środowisko używając etykiet firmy Avery Zweckform z certyfikatem „Błękitny Anioł”.

Zobacz produkty...