Zrównoważony rozwój w Avery Zweckform

Eko-Logiczni!

baner think&care

Think&Care

CSR w Avery Zweckform

Ochrona środowiska i wdrażanie zrównoważonego rozwoju dotyczą nas wszystkich! W Avery Zweckform wierzymy, że każda firma powinna wziąć na siebie część odpowiedzialności za ludzi i środowisko. Uważamy, że liczy się każdy mały krok, który pomaga uczynić naszą firmę lepszą i bardziej ekologiczną dla naszych klientów, dla naszego środowiska i dla naszych pracowników.

Avery Zweckform to niemiecki producent z branży oznaczania i etykiet z siedzibą w Bawarii. W naszej fabryce produkujemy ok. 1500 rodzajów etykiet. Poniżej przedstawiamy listę działań, jakie podejmujemy w zakresie odpowiedzialności za przyrodę, oraz certyfikaty, które potwierdzają nasze zaangażowanie w ekologię.

Sprawdź założenia kampanii CSR - Think&Care!

sustainability co2 neutral baner

Nasza fabryka jest neutralna klimatycznie!

CO2 neutral company

Jesteśmy w pełni świadomi, że zmiany klimatyczne to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań ekologicznych. Postępując zgodnie z założeniami żrównoważonego rozwoju uzuskaliśmy znak firmy neutralnej pod względem emisji CO2, certyfikowany przez Focus Future. 

Bilans gazów cieplarnianych firmy Avery Zweckform plasuje nas w niskim przedziale w porównaniu z innymi fabrykami o podobnej wielkości. Powodzenie programu redukcji emisji zależy przede wszystkim od dobrowolnego i konsekwentnego działania. Dlatego zarejestrowaliśmy i skompensowaliśmy emisję gazów cieplarnianych naszej firmy. Zdecydowaliśmy się na takie działanie jako jedni z pierwszych w branży i jesteśmy pionierem programu "Mechanizm Czystego Rozwoju" (CDM). 

Dowiedz się więcej

banersustainability made in germany

Najwyższa jakość produktów pochodząca z Niemiec!

Made in Germany

Od lokalnej produkcji do globalnej korporacji: Avery Zweckform produkuje etykiety i nie tylko, od 1946 roku w bawarskim Oberlaindern koło Monachium.

Obecnie w naszej fabryce produkowanych jest ponad 1500 rodzajów etykiet. Budynek dawnego dziedzińca firmy dziś jest siedzibą administracji. Posiadamy nowoczesne centrum produkcyjno-logistyczne, w którym towary są produkowane i wysyłane zgodnie z najwyższymi standardami jakości i ochrony środowiska.

W Avery Zweckform najważniejsza jest dla nas jakość produktów, dlatego dajemy Ci gwarancję, że wszystkie nasze produkty spełniają najwyższe standardy, są produkowane zgodnie z najnowszymi technologiami i posiadają certyfikaty potwierdzające ich najwyższą jakość.

Zobacz więcej

baner sustainability iso

Pracujemy zgodnie ze standarderm ISO14001

Zrównoważony rozwój

System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do funkcjonowania organizacji w sposób, który pozwoli zminimalizować negatywne czynniki oddziałujące na środowisko naturalne.

Certyfikat ISO 14001 Avery Zweckform

Istotą normy ISO 14001 jest wspomaganie organizacji – niezależnie od jej charakteru, wielkości i rodzaju – w zarządzaniu wpływem jej działań, wyrobów i usług na środowisko oraz minimalizacja tego oddziaływania i efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów.

Dowiedz sie więcej o ISO 14001

baner sustainability en certyfikat

Spełniamy wszelkie zasady bezpieczeństwa i zdrowia UE

Certyfikaty unijne

Produkty Avery Zweckform spełniają wszelkie unijne wymogi bezpieczeństwa i nie zawierają niebezpiecznych substancji oznaczonych dyrektywą RoHS. Działamy też zgodnie z wytycznymi rozporządzenia REACH.

RoHS – unijna dyrektywa Restriction of Hazardous Substances, ograniczająca używanie ryzykownych dla środowiska substancji.

Oświadczenie RoHS wg dyrektywy UE

REACH - rozporządzenie przyjęte w celu poprawy ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego przed zagrożeniami, jakie mogą stwarzać substancje chemiczne.

Deklaracja zgodności REACH zgodnie z rozporządzeniem UE

baner FSC

Certyfikat FSC

Dbamy o lasy

FSC® (Forest Stewardship Council) to niezależna organizacja pozarządowa, której zadaniem jest promowanie zrównoważonej gospodarki leśnej na świecie. Jednym z zadań FSC jest propagowanie ochrony lasów wśród przedsiębiorstw powiązanych z procesem wycinki lasów.

Firmy, które podejmą współpracę z FSC i spełnią rygorystyczne wymogi dotyczące ochrony środowiska otrzymują akredytację, potwierdzoną certyfikatem FSC. Przyznany dokument potwierdza, że firma stosuje się do zasad ochrony zasobów leśnych a wyprodukowane przez nią produkty spełniają wszystkie wymogi. Korzystając z tych artykułów masz pewność, że Ty również przyczyniasz się ochrony lasów i dbasz o nasze środowisko naturalne.

Sprawdź

blue angel certyfikat

Etykiety z certyfikatem "Blue Angel"

Papier z recyklingu

Marka Avery Zweckform otrzymała certyfikat „Błękitnego Anioła” za gamę etykiet pochodzących z recyklingu. „Błękitny Anioł” to jeden z najbardziej znanych na świecie symboli ekologicznych. Certyfikat przyznawany jest firmom w uznaniu za ich zaangażowanie w ochronę środowiska.

Jeżeli tak jak my, starasz się świadomie wpływać na ochronę środowiska i podejmujesz ukierunkowane wysiłki, aby żyć w zgodzie z naturą, pamiętaj, że nawet małe zmiany mogą mieć duże znaczenie! Używanie produktów ekologicznych to łatwy sposób na konkretne działanie w tym kierunku! Pomóż nam chronić środowisko używając etykiet firmy Avery Zweckform z certyfikatem „Błękitny Anioł”.

Zobacz produkty

Laur klienta 2022

Złoty Laur Klienta 2022

Ekologiczna firma

Miło nam poinformować, iż w toku przeprowadzonego plebiscytu oferta produktowa i usługowa Avery Zweckform została wyróżniona w ogólnopolskim głosowaniu, co wiąże się z uzyskaniem elitarnego tytułu Złoty Laur Klienta 2022 w kategorii ekologiczne strategie w biznesie/przemyśle. Jesteśmy dumni z tego, że nasze pro-ekologiczne działania zostały docenione na arenie krajowej.

Laur Klienta jest jednym z pierwszych i zarazem najbardziej liczących się certyfikatów konsumenckich w Polsce. Jest on przyznawany w wyniku organizowanego już od 17. lat plebiscytu powszechnej popularności produktów i usług.

Sprawdź

Certyfikat eko firmy 2024

Eko Firma 2024

Tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności

W wyniku analizy działalności firma Avery Zweckform otrzymała 3 rok z rzęduTytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności - EKO FIRMA, co potwierdza status naszego przedsiębiorstwa jako firmy solidnej, szanującej środowisko naturalne, wrażliwej na potrzeby społeczności lokalnych oraz takiej, z którą warto się związać i współpracować.

Celem Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności EKO FIRMA jest wskazywanie podmiotów, które zgodnie z proekologicznym przesłaniem minimalizują swój negatywny wpływ na środowisko oraz uwzględniają jego dobrostan w długofalowej strategii. Program ma za zadanie upowszechnianie w firmach i instytucjach wartości ekologicznych, aby stały się one stałym trendem w działaniach biznesowych.

Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – EKO FIRMA to projekt organizowany przez redakcję Forum Biznesu i portal SpolecznieOdpowiedzialni.info.

Sprawdź