Jaki wybrać materiał na etykietę?

Jak znaleźć odpowiedni materiał dla oznaczenia swojego produktu?

Przy wyborze materiału należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Oprócz odpowiedniego „wyglądu i stylu” należy również wcześniej zadać sobie parę pytań w kwestii jej zastosowania : 

Czy Twoje produkty będą narażone na działanie niskich temperatur, np. w lodówce lub piwnicy?

Czy będą narażone na wilgoć?

Czy chcesz, aby Twoja etykieta była błyszcząca czy matowa?

Czy opakowanie produktu lub pojemnik z produktem jest przezroczysty?

Czy chcesz by Twoja etykieta wyglądała elegancko i profesjonalnie?

Czy Twoje produkty są prezentowane na półce, czy w sklepie internetowym?

Niezależnie od tego, jaki cel chcesz osiągnąć, na pewno znajdziesz odpowiedni materiał dla swojej oferty produktów, korzystając z poniższych porad.

Poniżej podzieliliśmy nasze etykiety na dwie kategorie: 
papierowe i foliowe .

Sprawdź naszą ofertę!

jaki materiał na moją etykietę baner

Kiedy wybrać etykiety papierowe?

Oznaczenia papierowe przede wszystkim nadają się do oklejania nimi opakowań produktów przetrzymywanych w suchych pomieszczeniach. Etykiety te dostępne są w wielu kolorach i kształtach i co również istotne zazwyczaj kosztują mniej. Niestety mają stosunkowo krótką żywotność, a ich odporność na wilgoć, chemikalia, ścieranie i ekstremalne temperatury jest ograniczona. Do wyboru są wersje powlekane, matowe lub posiadające wysoki połysk. 

białe etykiety papierowe

Białe etykiety papierowe

Białe etykiety papierowe są najpopularniejszą formą opisywania zawartości opakowania. Służą jako najbardziej klasyczne oznaczania produktów, a także do tworzenia etykiet adresowych i nadawczych. Mogą być również wykorzystywane do znakowania opakowań z żywnością. Oprócz białego są też dostępne w wielu innych kolorach. 

etykiety kraft

Naturalny brązowy papier kraft

Brązowy papier kraft jest idealny do etykietowania np. rękodzielnictwa, naturalnych produktów lub też żywności organicznej. Ten materiał od razu wskazuje na aspekt ekologiczności oznaczonego produktu. Naturalny brązowy papier posiada wygląd bardzo przyjemny dla oka i bardzo dobrze komponuje się z opakowaniami z brązowego kartonu. Materiał nadaje się w 100% z recyklingu.

etykiety recyklingowe

Etykiety recyklingowe

Jeśli bycie eko jest wysoko na Twojej liście priorytetów, to te naklejki są dla Ciebie. Wykonane w 100% z recyklingu, są naszą najbardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla zwykłego papieru. Etykiety te są biodegradowalne i wybielane bez użycia chloru, co nadaje im wyjątkowy wygląd.  

Kiedy wybrać etykiety foliowe?

Potrzebujesz trwalszej i bardziej wytrzymałej etykiety? Koniecznie wypróbuj etykiety foliowe! Wykonane z wytrzymałego poliestru etykiety są  odporne na rozdarcia, oleje, wodę,  promienie UV i blaknięcie. Idealne do  oznaczania wszystkich produktów, które są wystawiane na ciężkie warunki zewnętrzne jak np. znaki BHP, opakowania znajdujące się w warsztacie lub na produkcji itp. 

biała folia

Biała folia

Twój produkt ma kontakt z wodą, trudnymi warunkami atmosferycznymi i temperaturowymi, chemikaliami, smarami i innym? W takim razie wypróbuj nasze standardowe, białe etykiety foliowe. Dzięki specjalnym foliowym powłokom te naklejki są wodoodporne, odporne na rozdarcia, uszkodzenia i wiele innych. Idealne do zadań specjalnych!

folia transparentna

Folia przezroczysta

Przezroczyste etykiety foliowe są idealne do naklejania ich na gładkie powierzchnie takie jak np. butelki, słoiki itp. Dzięki umieszczeniu etykiety transparentnej na przezroczystym opakowaniu możesz wyeksponować jego zawartość, jedocześnie nie bojąc się o zarysowania, przerwanie się lub zamoczenie naklejki. Podkreślisz wysoką jakość swojego produktu wyglądem „No Label”.