Jak utworzyć etykiety z korespondencją seryjną?

Prosta instrukcja - krok po kroku

Każdy, kto kiedykolwiek wysyłał całą serię listów lub przesyłek reklamowych wie, ile pracy trzeba włożyć w ich przygotowanie oraz zaadresowanie. Niestety nie możemy pomóc w pakowaniu, ale za to możemy doradzić, jak sprawnie i w kilka minut przygotować etykiety dla całej bazy adresów. Nasze bezpłatne oprogramowanie nie tylko bardzo ułatwia projektowanie i wydruk etykiet, ale umożliwia także łatwą integrację danych adresowych. To naprawdę proste!

wybierz swoją etykietę

Wybierz swoją etykietę

Wejdź na stronę https://www.avery-zweckform.pl/oprogramowanie i wprowadź kod produktu na stronie startowej oprogramowania, kliknij ENTER lub lupkę po prawej stronie paska wyszukiwania. Kod znajdziesz na opakowaniu produktu oraz na każdym arkuszu etykiet.

Możesz także skorzystać z widocznych poniżej paska wyszukiwania kategorii produktów i w ten sposób znaleźć etykietę, którą chcesz zaprojektować. Zaznacz wówczas odpowiedni produkt i kliknij „Wybierz ten szablon”.

wybierz szablon

Wybierz szablon

Wybierz pusty albo wstępnie zaprojektowany szablon projektu i kliknij „Wybierz ten projekt”.

wstaw pole tekstowe

Wstaw pole tekstowe

Na pasku menu po lewej stronie wybierz ikonkę „T – tekst”, a następnie „Dodaj pole tekstowe”, tak aby wstawić nowe pole tekstowe – i przeciągnij je w wybrane miejsce na etykiecie.

Poszczególne obiekty na wstępnie zaprojektowanych szablonach możesz dowolnie przesuwać, zmieniać lub usuwać.

zaimportuj pliki

Zaimportuj pliki

Na pasku menu po lewej stronie wybierz „Import danych, korespondencja seryjna”, a następnie „Rozpocznij import/scalanie”. Aby to zrobić, kursor myszki musi znajdować się w polu tekstowym.

Kliknij „Przeglądaj w poszukiwaniu” – otworzy się okno wyszukiwania z plikami na Twoim komputerze. Obsługiwane są następujące formaty: csv, xls, xlsx.

wyróżnij kolumny

Wyróżnij kolumny i wiersze

Wybierz, które kolumny i wiersze z Twojego pliku adresowego powinny pojawić się na etykiecie (zaznacz lub odznacz odpowiednie pola). Następnie kliknij „Dalej”.

rozmieść pola na etykiecie

Rozmieść pola na etykiecie

Przeciągnij i upuść dostępne nazwy pól z lewego obszaru do układu etykiety widocznego na prawym polu. Po zakończeniu kliknij „Dalej”.

Pojawi się pole, na którym znajdziesz kilka przydatnych wskazówek na temat projektowania etykiety adresowej, gdy się z nimi zapoznasz kliknij „Zakończ”.

zaprojektuj pole tekstowe

Zaprojektuj pole tekstowe

Wybierz i określ czcionkę, rozmiar, kolor oraz ułożenie tekstu.

zobacz podgląd

Zobacz podgląd

Wybierz swoje indywidualne opcje podglądu i drukowania:

 • Wybierz kierunek wypełnienia:
  Ułóż etykiety od lewej do prawej (arkusz wypełnia się w poziomie)
  Ułóż etykiety od góry do dołu (arkusz wypełnia się w pionie)
   
 • Obszar drukowania:
  Tutaj możesz wybrać albo „Drukuj wszystko” albo wybrać do drukowania tylko etykiety od pozycji x do pozycji y. Korzystając z funkcji wyboru niestandardowego wybierz poszczególne etykiety do wydrukowania klikając w nie. Należy pamiętać, że rekomendujemy jednokrotne przesłanie arkusza etykiet przez drukarkę.
   
 • Regulacje drukarki
  W zależności od drukarki mogą wystąpić minimalne odchylenia podczas podawania arkuszy etykiet. Można to skorygować za pomocą funkcji regulacji drukarki.
drukowanie

Drukowanie

Kliknij „Drukuj”, zostanie utworzony plik PDF, kliknij „Otwórz PDF” – zostanie on otwarty za pomocą programu Adobe Acrobat Reader.

Włóż arkusz etykiet do drukarki, wybierz format strony A4 i rozmiar rzeczywisty. Kliknij „Drukuj”, zamknij PDF i gotowe!

ponowna edycja projektu

Użyj szablonu w dowolnym momencie

W każdej chwili możesz ponownie użyć swoich projektów etykiet. Aby to zrobić, zapisz je w „Moim koncie Avery”. Bezpłatne konto Avery założysz klikając na stronie startowej w „Zarejestruj się”.

Dzięki temu możesz ponownie otwierać zapisane projekty i dalej je edytować.

WSKAZÓWKA: Dobierz etykiety do swoich projektów:

105 x 74 mm
Od 25.99 zł
8 Etykiet na arkusz
99,1 x 57 mm
Od 25.99 zł
8 Etykiet na arkusz
99,1 x 67,7 mm
Od 25.99 zł
8 Etykiet na arkusz
80 x 45 mm
Od 25.99 zł
12 Etykiet na arkusz
Przewodnik po etykietach do druku

Oferujemy bardzo szeroką gamę etykiet o wszechstronnych zastosowaniach

Sprawdź
Think&care - zrównoważony rozwój

W Avery Zweckform wierzymy, że każda firma powinna wziąć na siebie część odpowiedzialności za ludzi i środowisko.

Sprawdź