Zadbaj o prawidłowe działanie urządzeń biurowych i maszyn

Pamiętaj o przeprowadzaniu regularnych kontroli bezpieczeństwa

Przełom roku sprzyja inwentaryzacjom, a także przeprowadzaniu rutynowych kontroli oraz testów.

Przełom roku sprzyja inwentaryzacjom, a także przeprowadzaniu rutynowych kontroli oraz testów. Pod kątem bezpieczeństwa należy sprawdzać każdy sprzęt oraz wszystkie urządzenia, które znajdują się w firmie – począwszy od dużych maszyn produkcyjnych, poprzez regały magazynowe i biurowe, aż po komputery, ekspresy do kawy, czajniki i gaśnice.

Blog inwentaryzacja main media
Blog inwentaryzacja text 1

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Brak przeprowadzania regularnych kontroli sprzętów i maszyn pociąga za sobą poważne konsekwencje, a szkody spowodowane przez niesprawdzone urządzenie z pewnością mogą wiązać się z dużymi konsekwencjami finansowymi, a nawet zdrowotnymi. W związku z tym wiele firm nie tylko przeprowadza inwentaryzację na przełomie starego i nowego roku, ale jednocześnie sprawdza wszystkie sprzęty tak, aby być przygotowanym na powtarzające się kontrole zewnętrzne. W tej skrupulatnej pracy dużym ułatwieniem będzie użycie wysokiej jakości, trwałych etykiet zabezpieczających, które usprawnią proces inwentaryzacji. Korzystając z bezpłatnego oprogramowania Design&Print online do projektowania etykiet Avery Zweckform można w dosłownie kilka minut stworzyć dużą partię naklejek inwentaryzacyjnych. Wystarczy użyć funkcji numeracji seryjnej, która jest dostępna w oprogramowaniu.

Więcej na ten temat znajdziesz w Darmowym Oprogramowaniu Design&Print Online

Etykieta znamionowa srebrna na drukarce

Stwórz poprawne oznaczenia

Co należy wziąć pod uwagę tworząc etykiety inwentaryzacyjne i zabezpieczające?

Nie ulega wątpliwości, że osoby odpowiedzialne za kontrolę w firmie ponoszą dużą odpowiedzialność. Aby uniknąć błędów i wątpliwości kiedy na przykład trzeba sprawdzić drukarkę, czy sprawdzono już wszystkie urządzenia, albo czy na regałach nie zostało przekroczone maksymalne obciążenie, warto skorzystać z szybkiego oraz nieskomplikowanego sposobu, który pomaga być zawsze na bieżąco. Mowa oczywiście o tworzeniu profesjonalnych oznaczeń przy pomocy etykiet samoprzylepnych, które następnie wystarczy nakleić w odpowiednim, widocznym miejscu. Oto kilka przykładów informacji, jakie powinny znaleźć się na sprawdzanych przedmiotach:

 • Kiedy został kupiony?
 • Kto jest producentem?
 • Do kiedy obowiązuje okres gwarancji?
 • Kiedy przedmiot był ostatni raz sprawdzany?
 • Kiedy przypada termin następnej kontroli?
 • W przypadku półek i mebli: Jakie jest maksymalne obciążenie? Jaka jest rzeczywista ładowność?
etykiety plomby

Prawidłowa etykieta inwentaryzacyjna

W zależności od wymagań i potrzeb istnieje dużo rodzajów etykiet samoprzylepnych odpowiednich do stworzenia oznaczeń inwentaryzacyjnych.

Etykiety inwentaryzacyjne i identyfikacyjne Avery Zweckform zostały wykonane z wodoodpornej i wytrzymałej folii. Naklejki są dostępne w kilku wariantach, ale wszystkie można łatwo oraz samodzielnie zaprojektować w bezpłatnym oprogramowaniu Design&Print online, a następnie wydrukować na zwykłej, domowej drukarce atramentowej lub laserowej.

 • Etykiety zabezpieczające – plomby VOID – po usunięciu pozostawiają na oklejonej powierzchni wzór szachownicy i sprawiają, że próby manipulacji są natychmiast widoczne.

Znajdziesz je TUTAJ

 • Etykiety zabezpieczające NoPeel – zapewniają bardzo silną przyczepność, a przy próbie odklejenia rozpadają się na drobne kawałki.

Szukaj ich TUTAJ

 • Etykiety Triple Bond - etykiety foliowe, które przyklejają się 3 razy mocniej, niż zwykłe etykiety. Przylegają nawet do trudnych powierzchni: gorących, zimnych lub nierównych. Te poliestrowe naklejki są odporne na olej, zabrudzenia, promieniowanie UV i temperaturę (od -40°C do +100°C), a także na wodę i rozdarcia, dzięki czemu mogą być używane również na zewnątrz.

Sprawdź szczegóły TUTAJ

 • Etykiety foliowe Heavy Duty – wyjątkowo wytrzymałe, niezawodnie przylegają, są wodoodporne, odporne na wodę i rozdarcia, oleje, zabrudzenia, promieniowanie UV oraz temperaturę (od -20°C do +80°C). Dostępne w kolorze białym (z klejem trwałym lub usuwalnym) oraz w kolorze żółtym (z trwałym klejem).

Sprawdź dostępne rozmiary TUTAJ

 • Srebrne etykiety znamionowe – wykonane z wytrzymałej folii samoprzylepnej, są idealne do tworzenia trwałych, eleganckich oznaczeń np. na sprzęty biurowe. Etykiety wodoodporne, odporne na olej, brud, promienie UV, temperaturę (-40°C do + 150°C) oraz rozdarcia.

Dostępne TUTAJ

SMA przewodnik

Skompletuj swój MIX arkuszy

Pamiętaj, że już działa nowa funkcja na naszej stronie! Dzięki konfiguratorowi zamówień możesz kupić online arkusze etykiet Avery Zweckform w całkowicie dowolnej kombinacji: wybierasz kształt, materiał, liczbę arkuszy – i zamawiasz dokładnie taki zestaw, jakiego potrzebujesz. To doskonałe rozwiązanie, gdy masz do opisania różne modele urządzeń, sprzętów i mebli firmowych, które wymagają rożnego rodzaju oznaczeń.

Sprawdź, jak to działa: SKOMPLETUJ MIX ARKUSZY